تبلیغات
قبله تهران (راه عاشقی)

قبله تهران (راه عاشقی)
ری قبله تهران است (مقام معظم رهبری)


آیه قرآن

هرکس حضرت عبدالظیم را در شهرری زیارت کند گویا امام حسین علیه السلام را در کربلا زیارت کرده است

چندی پیش پیام کوتاهی توسط یکی از دوستان , برایم ارسال گردید به این مضمون :

 

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتر از جمله « عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید»  می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

ما انسان ها در زندگی خود خدا رو فاكتور گرفته ایم و متاسفانه برای همه حسابی باز كرده اند اما خدا.......

اگه به خودمون نگاه کنیم و به کارامون نظر بیاندازیم می بینیم همیشه یادمون میره که خدا داره ما رو می بینه پس خیلی راحت غیبت می کنیم , خیلی راحت دروغ می گیم , به نامحرم نگاه می کنیم (فیلم یا عکس غیر اخلاقی می بینیم ) , حجاب رو رعایت نمی کنیم , سر امتحان روی دست بغل دستیمون نگاه می کنیم , پارتی بازی می کنیم , از چراغ قرمز رد می شیم و هر گناه و عمل خلافی را در هر زمینه ای که فکرش کنید به راحتی انجام می دیم . (ادامه مطلب....)

اگر بخواهیم یه روز یه عمل خلافی رو انجام بدیم و یه مهمون داشته باشیم که از بد شانسی ما طرف بغل دستمون نشسته و باهاش هم رو دربایستی داریم . آقا هیچ کاری رو که خلاف باشه انجام نمی دیم انگار هیچ کس توی دنیا بهتر از ما نیست . چرا ؟؟؟؟ چون می ترسیم آبرومون بره .

ما انسانها زمانی که احساس می کنیم شخصی بر کارمان نظارت دارد ، سعی می نمائیم تا تمام تمام موارد اخلاقی را رعایت کرده و مواظبیم عمل خلافی در جلوی دیگران از ما سر نزند اما تا چشم دیگران را دور می بینیم  هر چه که خواسته و تمایلات نفسانی و شهوانی مان بدان سو سوق می دهد رفتار می کنیم و به کل فراموش می نماییم که خدا از رگ گردن به ما نزدیکتر است و شاهد و ناظر بر اعمال ماست .

اگر هر یک از ما در همه ی اعمال خود خدا را حاضر و ناظر ببینیم خیلی از اعمال
روزمره را انجام نمیدهیم

در روایات بر این حقیقت اشاره شده است که رسول خدا(ص) و ائمه معصومین(ع) ناظر و شاهد اعمال و رفتار انسان هستند.

 

پیامبر خدا (ص) می فرمایند: "کارهای شما هر روز به من نشان داده می شود. اگر خوب باشد، از خدا می خواهم بر کارهای شما بیفزاید و اگر زشت باشد، برایتان از خدا آمرزش می طلبم"(من لا یحضره الفقیه ۱: ۱۹۱).

از امام صادق (ع) روایت شده است: "هر بامداد کارهای بندگان، از نیک و بد، به رؤیت پیامبر خدا (ص)می رسد. بنا براین، به هوش باشید و هر یک از شما باید شرم کند از اینکه کار زشت بر پیامبرش عرضه کند"(بحارالأنوار۱۷: ۱۴۹)

 

عزیزان بدانیم خدایی هست و آن خدا در همه حال به ما نظارت دارد . در روایتی آمده است «از گناه کردن در خلوت ها بپرهیزید چرا که آن کس که شاهد عمل شماست در خلوت خود او حاکم و قاضی دادگاه شماست» آیا انسان در مقابل قاضی که خود شاهد جرم بوده است می تواند انکار کند؟ قاضی میگوید خودم دیدم ....

 

یاد خاطره ای از یکی از دوستان شهیدم (اسماعیل نظر کاظمی ) افتادم . یادم است که روزی برای دیدن ایشان به حوزه علمیه برهان در شهرری رفتم , حال ایشان نشان از پریشانی و اضطراب داشت . از ایشان علت چنین حالی را جویا شدم . ایشان فرمودند : یکی از بزرگان برایم راوایتی نقل کرده که حالم را دگرگون نموده است . آقای نظر کاظمی برای من نقل کردند که : در روایات داریم , در روز قیامت پس از آنکه اعمال بندگان را به خداوند رحمان عرضه می کنند بعضی از بندگان منکر خطاها و گناهان خود می شوند . خداوند به فرشتگان می فرمایند بروید از آن اعضاء و جوارح بنده ام  که بوسیله آنها گناه کرده است سوال کنید . فرشتگان از اعضای این بنده سوال می کنند و به خداوند عرضه می دارند که اعضای این بنده (دست و پا و چشمان و ... ) به گناهان او شهادت دادند . بعضی از بندگان بی حیا هستند و باز منکر کناهان خویش می شود . خداوند بار دیگر به ملائکه امر می کند بروید از مکانهایی که بنده ام در آن مرتکب گناه شده است , سوال کنید . این کار نیز انجام می شود و مکانها و محل های گناه به گناهان آن بنده شهادت می دهند . فرشتگان نتیجه امر را به خداوند متعال عرضه می دارند . بنده گناهکار باز هم منکر گناهان خود می شود در این هنگام خداوند ستار در گوش آن بنده می فرمایند من که خودم تو را در حال گناه دیده ام آیا بازهم منکر می شوی .

 

در قرآن کریم آمده است:

"و قل اعملوا فسیری الله عملکم و رسوله و المؤمنون و ستردون الی عالم الغیب و الشهاده فینبئکم بما کنتم تعملون؛ بگو، عمل کنید! خداوند و فرستاده او و مؤمنان، اعمال شما را می بینند و بزودی، بسوی دانای نهان و آشکار، بازگردانده می شوید و شما را به آنچه عمل می کردید، خبر می دهد"(توبه/ ۱۰۵).

در آیه دیگری نیز آمده است: "هو معکم اینما کنتم والله بما تعملون بصیر؛ هر کجا باشید او با شماست و خدا به آنچه می کنید بیناست"(حدید/۴) نیز می فرماید: "یعلم سرکم و جهرکم و یعلم ما تکسبون؛ (خداوند) نهان و آشکار شما را می داند و آنچه را به دست می آورید (و انجام می دهید) می داند".

خاطره ای به نقل از علیرضا پاکنژاد از آیت الله مجتهدی تهرانی ( رحمه الله)

خاطره ای از استادم حضرت آیت الله مجتهدی تهرانی (رحمه الله ) بیاد دارم که
می فرمودند : تقوی یعنی اینکه یک هفته از اعمال ما توسط دوربین های مخفی فیلم گرفته باشند و به مردم نشان دهند و بگویند: ای مردم ؛ این فیلم اعمال این فرد است ، اگر نترسیدیم و خجالت نکشیدیم معلوم میشود اعمال ما خوب است و فردی با تقوا هستیم ، یعنی که ما همیشه دوربین الهی را برخود ناظر و حاضر میبنیم؛ ما خدا بودن خداوند را قبول داریم خب ما موحدیم.

 

 

توجه و ایمان به این حقیقت که عالم محضر خداست و خداوند از جزئیات اعمال انسان آگاه است، اثر عمیق و فوق العاده ای در پاکسازی اعمال و نیات انسان دارد

 

مردی فقیر پسری داشت که در سنین کودکی بود، روزی به او گفت : با هم برویم از میوه های فلان درخت از باغ دزدی کنیم.

پسر اطاعت کرد و با پدر به طرف باغ رفتند ؛ با اینکه پسر می دانست که این کا ر، کار بدی است ، ولی نمی خواست با پدر مخافت کند. سرانجام با هم به کنار درخت رسیدند. پدر گفت : پسرم! من برای میوه چیدن بالای درخت می روم و تو پایین دزخت مواظب باش و به اطراف نگاه کن ؛ اگر کسی ما را دید ، مرا خبر بده.
فرزند در پای درخت ایستاد ، پدرش روی درخت رفت و مشغول چیدن میوه شد.

بعد از چند لحظه ، پسر گفت : پدر جان ! یکی ما را می بیند.

پدر از این سخن ترسید و از درخت پایین آمد و پرسید : آن کس که ما را می بیند کیست؟
فرزند در جواب گفت :

« هُوَ اللهُ الّذی یَری کُلَّ اَحد و یَعلم کلّ شَئ »؛ او خداوندی است که همه کس را می بیند و همه چیز را
می داند.

پدر از سخن پسر شرمنده شد و پس از آن دیگر دزدی نکرد.

چه خوبه به همون اندازه كه برای پدر و مادر, دوست و رفیق حساب باز میكنیم و از حضور آنها شرم كرده ، و گناه نمی كنیم ، از خداوند متعال كه حی و حاضر هست هم شرم كنیم و گناه نكنیم.

 

 

 

 

 

 
برچسب ها: دوربین مدار بسته خدا،
[ چهارشنبه 5 مهر 1391 ] [ 09:42 ب.ظ ] [ مصطفی رسولی مهربانی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


روزی روزگاری اهالی دهكده تصمیم گرفتند تا برای نزول باران دعا كنند ، در روز موعود همه مردم برای مراسم دعا در محلی جمع شدند و تنها یك پسر بچه با خودش چتر آورده بود و این یعنی ایمان
بار خدایا چنین ایمانی بمن عطا فرما و من ایمانم را به تو می سپارم

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


امکانات وب

فال امروز
 پخش قرآن صوتی و تصویری